26.06.2020

Prázdninový provoz

26.06.2020

INFORMACE - BUDOUCÍ PRVŇÁČCI

Informace ke stažení zde.

12.06.2020

Informace pro zákonné zástupce

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

! OD 22. 6. MOHOU VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY PROBÍHAT MIMO AREÁL ŠKOLY ! vysvědčení - všichni žáci končí v 8:30 hodin zálohy odevzdání učebnic odnesení věcí ze školy domů

26.05.2020

Zápis - MŠ

ZÁPIS DO MŠ

Přijaté děti do MŠ - školní rok 2020/2021 - celý text.

O nás

školaO tom, kdy původní farní škola v Dolní Lukavici byla postavena letopisy i kroniky mlčí. Jen ústním podáním a letmými poznámkami bývalých učitelů je možno přibližně určit, kde v roce 1800 stála. Byla prý na tom samém místě, kde stojí nyní jednopatrová škola zděná, postavená v roce 1813. Farní škola byla ze dřeva, malá a více chatrči než škole podobná. Měla jednu malou školní světnici se dvěma malými okny a jeden malý pokojík určený pro učitele k obývání a ke spaní.

Zajímavé informace

Ve škole se v roce 1800, a to pouze v zimě, vyučovalo 60-70 dítek.  V učebně bylo pět dřevěných lavic, a tak dítka větším dílem při vyučování státi musela. V létě bylo ve třídě místa dost. Dítka se zabývala pasením dobytka, hus a koz a do školy nechodila. Takže, co se v zimě naučila, v létě na pastvě zase zapomněla. Tato škola v roce 1806 tak zpustla, že stěny při zemi shnily a vypadly, že štětinatá ona zvířata, jak se často po návsi potulovala, do školy lezla, aniž by k tomu dveří vyhledávala. Tu se začalo o vystavení nové školy jednati. Pro učení dítek bylo nutno vyhledati náhradní místnost. Ta se našla u chalupníka Pekárka č.p. 2, kde se až do vystavení nové školy vyučovalo. Nová škola se počala stavěti v roce 1812.