13.09.2020

PODĚKOVÁNÍ a INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

DĚKUJEME, ŽE RESPEKTUJETE NAŘÍZENÍ O NOŠENÍ ROUŠEK. ZÁROVEŇ VÁS PROSÍME O SDĚLENÍ, POKUD JE VE VAŠEM BLÍZKÉM OKOLÍ VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ COVID-19, POPŘ. VY OSOBNĚ ČEKÁTE NA VÝSLEDKY TESTŮ NA TOTO ONEMOCNĚNÍ. VČASNÝM NAHLÁŠENÍM ŘEDITELCE ŠKOLY NA TELEFONNÍM ČÍSLE 739 024 080 (STAČÍ I SMS ZPRÁVOU S  PODPISEM) MŮŽEME ZABRÁNIT MOŽNÉMU UZAVŘENÍ ŠKOLY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A SPOLUPRÁCI.

31.08.2020

Roušky

UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE - ZŠ

od 2. 9. 2020/10. 9. 2020

MŠ - PROJEKTOVÝ DEN

Dopoledne s Ametystem - 24. 9.

O nás

školaO tom, kdy původní farní škola v Dolní Lukavici byla postavena letopisy i kroniky mlčí. Jen ústním podáním a letmými poznámkami bývalých učitelů je možno přibližně určit, kde v roce 1800 stála. Byla prý na tom samém místě, kde stojí nyní jednopatrová škola zděná, postavená v roce 1813. Farní škola byla ze dřeva, malá a více chatrči než škole podobná. Měla jednu malou školní světnici se dvěma malými okny a jeden malý pokojík určený pro učitele k obývání a ke spaní.

Zajímavé informace

Ve škole se v roce 1800, a to pouze v zimě, vyučovalo 60-70 dítek.  V učebně bylo pět dřevěných lavic, a tak dítka větším dílem při vyučování státi musela. V létě bylo ve třídě místa dost. Dítka se zabývala pasením dobytka, hus a koz a do školy nechodila. Takže, co se v zimě naučila, v létě na pastvě zase zapomněla. Tato škola v roce 1806 tak zpustla, že stěny při zemi shnily a vypadly, že štětinatá ona zvířata, jak se často po návsi potulovala, do školy lezla, aniž by k tomu dveří vyhledávala. Tu se začalo o vystavení nové školy jednati. Pro učení dítek bylo nutno vyhledati náhradní místnost. Ta se našla u chalupníka Pekárka č.p. 2, kde se až do vystavení nové školy vyučovalo. Nová škola se počala stavěti v roce 1812.